четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Градежен работник паднал и се повредил среде центарот на Скопје- веднаш бил пренесен во болница

Градежен работник паднал и се повредил среде центарот на Скопје- веднаш бил пренесен во болница

На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на ул.„Јордан Мијалков“, паднал и се повредил.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен.