среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Хроника

Грабежи и напади на улица – Полицијата со полни раце работа во Скопје

Грабежи и напади на улица – Полицијата со полни раце работа во Скопје

Две лица биле нападнати синоќа во Скопје.

Во 18,20 часот во СВР Скопје С.Д.(39) од Волково-скопско пријавил дека во селото бил физички нападнат од две лица.

Исто така, во 12,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Даме Груев“ во фирма, едно лице со закана одзело пари од вработената.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус