среда, 28. септември 2022. Вести денес: 162
home Хроника

Грабеж во Стопанска банка

Грабеж во Стопанска банка

Две непознати маскирани лица вчера околу пладне извршиле разбојништво над вработените во филијалата на Стопанска банка лоцирана на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје.

-Сторителите влегле во банката и со закана со пиштол одземале околу 300.000 денари и 3.000 евра, по што побегнале во непознат правец, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус