вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Грабеж во Стопанска банка во Аеродром, крадецот се заканувал со пиштол

Грабеж во Стопанска банка во Аеродром, крадецот се заканувал со пиштол

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари.

Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел пари од околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот

Коронавирус