недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 56
home Хроника

Грабеж во спортска обложувалница во Скопје- одземени пари

Грабеж во спортска обложувалница во Скопје- одземени пари

Во СВР Скопје, вчера околу 11.15 часот било пријавено дека во спортската обложувалница на булевар „3-та Македонска Бригада“ во Скопје непознато лице извршило разбојништво и одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.