понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Грабеж во скопски маркет: Вооружени мажи со пиштоли го земале прометот од касиерките

Грабеж во скопски маркет: Вооружени мажи со пиштоли го земале прометот од касиерките

Вчера во 21.00 часот во Скопје, вработена пријавила дека во маркет лоциран на улицата Скупи, додека била на една од касите со нејзина колешка, дошле две машки лица вооружени со пиштоли.

Тие ги земале парите од дневниот промет и заминале од лице место.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коронавирус