петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 134
home Хроника

Грабеж во Скопје, го нападнале и му одзеле паричник и телефон

Грабеж во Скопје, го нападнале и му одзеле паричник и телефон

На 13.07.2021 околу 21:30 часот во СВР Скопје, В.М.(49) од Скопје пријавил дека на подрачје на Центар бил физички нападнат од две лица.

Тие му одзеле паричник и мобилни телефони.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.