недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Грабеж во обложувалница во Јурумлери: Со пиштол ѝ се заканувал на вработената и одзел 100.000 денари

Грабеж во обложувалница во Јурумлери: Со пиштол ѝ се заканувал на вработената и одзел 100.000 денари

Во село Јурумлери-скопско во спортска обложувалница, вчера во 21.50 часот, непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената по што одзел сума на пари од околу 100.000 денари и го напуштил местото на настанот.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус