понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Грабеж во Чаир

Грабеж во Чаир

Вчера во 20:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Боро Менков” едно лице со закана од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020