среда, 20. март 2019. Вести денес: 86
home Хроника

Грабеж во аптека во Скопје

Грабеж во аптека во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 15:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, пријавено е дека во аптека на улицата „Мајка Тереза“ од страна на непознато лице со закана со нож бил одземен дневниот промет.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.