понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 12
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Грабеж во аптека во Скопје: Крадецот одзел производи и пари

Грабеж во аптека во Скопје: Крадецот одзел производи и пари

Во СВР Скопје вчера во 8:30, И.Х.(60) од с.Љубин, скопско, вработен во аптека на ул.„Борис Сарафов“ пријавил дека во аптеката била извршена тешка кражба.

Од увидна екипа од СВР Скопје е извршен увид, при што е констатирано дека во периодот од 19 часот на 27 март до 8 часот вчера, непознато лице насилно влегло во аптеката и одземало производи и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус