четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 89
home Хроника

Гостиварка приведена и пренесена на Психијатрија, со нож им се заканувала на полицајци

Гостиварка приведена и пренесена на Психијатрија, со нож им се заканувала на полицајци

На 16.04.2020 во 19.10 часот на наплатна станица Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар била приведена Б.Ј.(30) од с.Стар Балин дол, гостиварско.

Жената е лице со здравствени проблеми, истата се однесувала агресивно и се заканувала со нож дека ќе ги нападне полициските службеници при вршење работи од областа на безбедноста, информираат од МВР.

Набрзо Б.Ј. била пренесена во Психијатриска клиника во Скопје.

Локални избори 2021