петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Гостиварка нападната од невенчаниот сопруг

Гостиварка нападната од невенчаниот сопруг

Дваесет и четиригодишна гостиварка вчера (25 октомври) во СВР Тетово пријавила дека околу 18 часот и 30 минути физички била нападната од нејзиниот невенчан сопруг М.Б.(30) од Република Косово.

-Половина час подоцна М.Б., кој непријавено престојувал на подрачјето, бил приведен и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Коронавирус