сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Хроника

Гостиварка исчезна во вторникот, сопругот вчера ја пријавил во полиција- денеска е пронајдена

Гостиварка исчезна во вторникот, сопругот вчера ја пријавил во полиција- денеска е пронајдена

М.У.(43) од Гостивар, вчера околу 13 часот во полициската станица Гостивар пријавил дека на 25.09.2018 година околу 18.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Ј.У (33).

33- годишната жена, денеска околу 11 часот и 30 минути, е пронајдена, информираат од СВР Тетово.

Гостиварката, како што кажале со сопругот, била кај нејзини роднини во Гостивар.