вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Гостиварка го пријавила внукот, ја нападнал и и’ се заканувал

Гостиварка го пријавила внукот, ја нападнал и и’ се заканувал

Седумдесет и шестгодишна гостиварка вчеравечер (20 јули) во 22 часот во СВР Тетово пријавила дека претходниот ден околу 15 часот физички била физички нападната од нејзиниот 27-годишен внук, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Според пријавата на жената, внукот и се заканил.

Во текот на денешниот ден пријавениот ќе биде повикан во Полициската станица Гостивар и ќе се расчистува и документира случајот.

Коронавирус