четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 45
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Гостиварец силувал 15- годишно девојче, полицијата го уапси

Гостиварец силувал 15- годишно девојче, полицијата го уапси

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.Б.(52) од село Чајле, гостиварско.

Според пријавеното, квичната е поднесена бидејќи во текот на 2018 година извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка од гостиварско село.

Пријавениот Џ.Б. бил лишен од слобода и одредена му е мерка притвор.

Парламентарни избори 2020