понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Гостиварец си го претепал таткото- задржан е во полициска станица

Гостиварец си го претепал таткото- задржан е во полициска станица

На 03.12.2021 во 20.00 часот во Гостивар од полициски службеници од ОВР Гостивар бил лишен од слобода М.Ц.(29) од Гостивар, кој околу 19.30 часот во семејниот дом физички го нападнал неговиот 55-годишен татко.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка, по што против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус