четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Гостиварец се самоповредил: Не видел дека во пиштолот кој го чистел има куршум

Гостиварец се самоповредил: Не видел дека во пиштолот кој го чистел има куршум

Г.Б. (62) од с.Дебреше-гостиварско, вчера подмачкувајќи го пиштолот (кој го поседувал без одобрение), без да забележи дека во цевката има куршум, испукал еден куршум со кој си нанел повреди во пределот на шаката од левата рака.

На Г.Б. му била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Гостивар.

Се работи на расчистување на случајот.