вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Гостиварец приведен и спроведен во Идризово

Гостиварец приведен и спроведен во Идризово

На 24.08.2019 во 00.05 часот, врз основа на судска наредба, на ул.„18 Ноември“ во Гостивар полициски службеници го привеле И.Ј. (29) од Гостивар за издржување казна затвор од две години во Казнено поправната установа Идризово во Скопје за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

МВР соопшти дека бил спроведен во казнено-поправната установа.

Коронавирус