среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 62
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Гостиварец повреден во пожар кој избувнал во неговиот стан, го спасила сопругата

Гостиварец повреден во пожар кој избувнал во неговиот стан, го спасила сопругата

Во текот на вчерашниот ден, околу 22:20 часот, во гостиварската Општа болница „Ферид Мурат“ бил донесен Б.Ј. (40) од Гостивар со изгореници по телото што ги здобил во пожар во неговиот стан.

Додека спиел во дневната соба, од засега неутврдени причини избувнал пожар, кој за кусо време го изгаснала неговата сопругата која исто така се здобила со изгореници на рацете.

По укажаната лекарска помош, Б.Ј. е пренесен во скопските клиники, каде е задржан за натамошно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус