понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 160
home Хроника

Гостиварец повреден при работа во кланица

Гостиварец повреден при работа во кланица

На 14.04.2020 во 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентниот центар Гостивар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во кланица, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Локални избори 2021