среда, 29. март 2023. Вести денес: 148
home Хроника

Гостиварец нападнал полициски службеник и оштетил паркирано возило

Гостиварец нападнал полициски службеник и оштетил паркирано возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(53) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 14.06.2021, пред угостителски објект во Гостивар, пријавениот физички нападнал полициски службеник и оштетил паркирано возило.