понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 126
home Хроника

Гостиварец фрлил торба полна со дрога

Гостиварец фрлил торба полна со дрога

Вчера околу 20:45 часот во двор од куќа во гостиварската населба Грудајца, полициски службеници на СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар пронашле чанта со околу 30 пакувања марихуана и кокаин.

Чантата во дворот ја фрлил С.И.(22) од Гостивар, откако ги забележал полициските службеници.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус