понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 75
home Хроника

Гостиварци уапсени за време на полициски час, кај нив била пронајдена марихуана

Гостиварци уапсени за време на полициски час, кај нив била пронајдена марихуана

На 17.04.2021 во 00,20 во Гостивар на ул.“Борче Јовановски“ полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(28) и Б.Х.(21) двајцата од Гостивар кои ја прекршиле забраната за движење и кај кои била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус