вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Гори возило на патот кај село Дебриште, Росоманско

Гори возило на патот кај село Дебриште, Росоманско

Гори возило на патот кај село Дебриште, Росоманско, информацијата ја потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

Нивна екипа е на терен и се работи на локализирање на пламените јазици. Се работи на утврдување на причините за пожарот.

Коронавирус