четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Гори стан во близина на „Пелагонија“ во Кисела Вода

Гори стан во близина на „Пелагонија“ во Кисела Вода

Пожар избувнал во стан во близина на „Пелагонија“ во општина Кисела Вода, јавува МИА.

Пожарот е на улицата „Томе Томшиќ“ и во моментот на местото се испратени екипи од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Коронавирус