петок, 4. декември 2020. Вести денес: 18
home Хроника

Гори барака во Трнодол- пет против пожарни возила на терен!

Гори барака во Трнодол- пет против пожарни возила на терен!

Пожар зафати една барака во скопската населба Трнодол.

Од противпожарната бригада се излезени на лице место и интервенираат во обид да ја ја локализираат стихијата.

Од таму најавија повеќе информации по завршување на интервенцијата.

Локални жители информираат дека кон местото на пожарот прво се упатиле три противпожарни возила, а по кратко време со голема брзина натаму заминале две други возила.

Коронавирус