сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Гореше возило во Скопје, интервенирала и Пожарна

Гореше возило во Скопје, интервенирала и Пожарна

На 30.07.2021 во 02.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Филиповски“ настанал пожар во патничко возило „мицубиши спејстар“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.С.(44) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.