четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 28
home Хроника

Гореше во Хром- Опожарени хартија и дрва во фабрика

Гореше во Хром- Опожарени хартија и дрва во фабрика

Во СВР Скопје, вчера во 15.56 часот, В.С.В(61) од Скопје пријавила дека од фабрика во населба Хром излегува чад, по што од полициски службеници е излезено на местото на настанот и констатирано е дека во една просторија од фабриката била опожарена поголема количина на хартија и дрва.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Извршен е увид.

ЕУРО 2020

Македонија