понеделник, 17. јуни 2019. Вести денес: 20
home Хроника

Гореше угостителски објект во Драчево: Ја распалил скарата, па избувнал пожар

Гореше угостителски објект во Драчево: Ја распалил скарата, па избувнал пожар
илустрација

Вчера во 09,10 часот С.А. (21) од Скопје пријавил дека избувнал пожар неколку минути откако ја распалил скарата во угостителски објект лоциран на улица “Бранко Заревски” во Скопје, сопственост на неговиот татко.

Во пожарот, опожарен е оџакот и дел од кровната конструкција од објектот.

Пожарот е локализиран и изгаснат од страна на Противпожарна екипа Драчево во 09,30 часот, повредени лица нема.