петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Гореше тераса од стан во Скопје

Гореше тераса од стан во Скопје
илустрација

Во СВР Скопје вчера околу 14.35 часот било пријавено дека на улица „Божидар Аџија“ настанал пожар на тераса од стан во сопственост на К.Ј.(40) од Скопје.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.