петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 37
home Хроника

Гореше стан во центарот на Скопје

Гореше стан во центарот на Скопје

Во СВР Скопје, Д.К.(31) од Скопје вчера пријавил дека во 08.00 часот настанал пожар во стан на подрачјето на Центар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната единица од Скопје, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.