среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Гореше локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје- Гевгелија, интервенирала Противпожарна

Гореше локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје- Гевгелија, интервенирала Противпожарна

На 17.05.2022 година околу 18:42 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на железничка станица Кукуричани настанал пожар во локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Гевгелија.

Екипа на Територијалната противпожарна единица Неготино го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото ивршила екипа од ОВР Неготино.

Коронавирус