вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 63
home Хроника

Гореше куќа во Волково во близина на обиколницата

Гореше куќа во Волково во близина на обиколницата

Вчера во 15.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Волково, скопско, во близина на обиколница, настанал пожар во куќа сопственост на М.П (58).

Повредени лица нема.

Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Коронавирус