понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Гореше куќа во скопско Тафталиџе (ВИДЕО)

Гореше куќа во скопско Тафталиџе (ВИДЕО)

Пожар избувна попладнево во куќа во населбата Тафталиџе2 во Општина Карпош.

-Во пожарот што веќе е локализиран биле зафатен кат и поткровје од куќата и нема повредени, информира за МИА Владимир Симоновски, командант на Противпожарната бригада на Град Скопје.

Во гаснењето на пожарот е интервенирано со четири поражникарски екипи.

Видео: А1 он

ЕУРО 2020

Македонија