вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Гореше куќа во населба Илинден

Гореше куќа во населба Илинден

Во СВР Скопје на 01.03.2021 околу 03.00 часот било пријавено дека во населба Илинден настанал пожар во куќа сопственост на З.П.(51), при што опожарена била кровната конструкција.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Извршен е увид.

Коронавирус