понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Гореше куќа во Инџиково

Гореше куќа во Инџиково

Стара скопјанка запалила оган за да се стопли, па поради невнимание настанал пожар. Според инфомациите на МВР, во понеделникот во 10.21 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„10“ во с.Инџиково, сопственост на Ќ.Т.(64).

Пожарот настанал поради невнимание при палење ќумбе од неговата мајка С.Т.(86). Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Коронавирус