недела, 19. септември 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Гореше комбе во Батинци- сопственикот сам си го изгаснал пожарот

Гореше комбе во Батинци- сопственикот сам си го изгаснал пожарот

На 22.07.2021 во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци настанал пожар во комбе „мерцедес спринтер“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма.

Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус