понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 94
home Хроника

Гореше електричен ормар на ЕВН

Гореше електричен ормар на ЕВН

Вчера во 17.00 часот во СВР Скопје, А.Р.(59) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 13.00 часот во с.Студеничани настанал пожар на електричен ормар, сопственост на ЕВН.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус