недела, 18. септември 2022. Вести денес: 25
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Хроника

Гореше електричен ормар на ЕВН

Гореше електричен ормар на ЕВН

Вчера во 17.00 часот во СВР Скопје, А.Р.(59) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 13.00 часот во с.Студеничани настанал пожар на електричен ормар, сопственост на ЕВН.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус