петок, 13. декември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Гореше автомобил во Скопје

Гореше автомобил во Скопје

Автомобил со скопски регистерски таблици горел на улица „Милан Маијалковиќ“

„Вчера во 03.44 часот во СВР Скопје, А.И.(68) од Скопје пријавил дека на ул.„Милан Мијалковиќ’’ настанал пожар во неговото патничко возило „форд мондео’’ со скопски регистарски ознаки“ стои во соопштение од МВР.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.