недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Гореше автомобил во центарот на Кавадарци

Гореше автомобил во центарот на Кавадарци

Се запали охридскиот голф среде Кавадарци. Како што рекоа очевидци за МИА, пожарникарите реагирале навреме, и спречиле поголема штета.

-Веднаш по дојавата, интервениравме на лице место во центарот на градот. На терен беа тројца пожарникари со едно противпожарно возило, рекоа од Територијалната противпожарна единица.

ЕУРО 2020

Македонија