петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Гореше автомобил на скопјанец утрово на Бит Пазар

Гореше автомобил на скопјанец утрово на Бит Пазар

Утрово во 03.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар настанал пожар на патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.И.(41) од Скопје.

Пожарот е изгаснат, а извршен е увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус