петок, 24. септември 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Горел „пасат“ во двор од куќа во Скопје

Горел „пасат“ во двор од куќа во Скопје

На 15.07.2021 околу 04.05 часот во СВР Скопје е пријавено дека во двор од семејна куќа во с.Патишка Река настанал пожар на патничко возило „пасат“, сопственост на Х.Х.(39) од с.Патишка Река.

Повредени нема, пожарот е изгаснат од Противпожарната единица Скопје и извршен е увид.

Коронавирус