сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Хроника

Голема трагедија вечерва: Бебе почина по пад од зграда во Скопје

Голема трагедија вечерва: Бебе почина по пад од зграда во Скопје

Голема трагедија ја потресе Македонија. Вечерва во позната болница е донесено повредено едногодишно бебе, кое најверојатно од повредите по кратко време откако било донесено починало, објави Скај.

Неофицијално, бебето најверојатно повредите ги добило по пад од висина во зграда на ул. Архиепископ Доситеј во Скопје.

Се очекува официјална информација од МВР.

Повеќе детали наскоро.