петок, 30. септември 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Голема полициска акција во Гевгелија: Запленета е поголема количина на дрога, приведени се повеќе лица

Голема полициска акција во Гевгелија: Запленета е поголема количина на дрога, приведени се повеќе лица

Во Гевгелија во тек е акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога. Запленета е марихуана, а има и приведни лица, потврдуваат од МВР за МИА.

Од МВР повеќе детали за акцијата најавуваат за утре.

Одредени медиуми објавија податоци дека станува збор за поголема количина дрога.

Коронавирус