среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 101
home Хроника

Голема акција во Охрид, запленети над 100 килограми марихуана

Голема акција во Охрид, запленети над 100 килограми марихуана

Повеќе од 100 килограми марихуана се запленети денеска кај градските гробишта во Охрид.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата за МИА, но повеќе детали најавуваат во текот на утрешниот ден.

Дел од медумите јавија дека дрогата е најдена кај турски државјанин во возило „цитроен“.

Коронавирус