вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Хроника

Голем пожар во трговскиот центар “Глобал” во Струмица

Голем пожар во трговскиот центар “Глобал” во Струмица

Вечерва изби голем пожар во трговскиот центар “Глобал” во Струмица, а пожарникарите се обидуваат да го изгаснат.

Огнот ги зафати приземните простории каде се сместени повеќе продавници.

Се уште нема информации за причините кои го предизвикале пожарот.

Коронавирус