четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Голем пожар во Струга, опожарена езерска трска во должина од 400 метри

Голем пожар во Струга, опожарена езерска трска во должина од 400 метри

На 02.03.2021 во 12:45 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на брегот на Охридското езеро во Струга била опожарена езерска трска во должина од околу 400 метри и ширина од околу 40 метри .

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Струга, а повредени лица нема.

За настанот бил известен Јавен обвинител и бил извршен увид на местото.

Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Коронавирус