среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Голем пожар во скопско Љуботен: Цело маало се борело со огнот

Голем пожар во скопско Љуботен: Цело маало се борело со огнот

Во 19:45 часот, Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скопско настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева.

Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

И локалните жителе помагале и се бореле со огнот.

Коронавирус