понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 124
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Голем пожар во Радишани спроти бензинската пумпа

Голем пожар во Радишани спроти бензинската пумпа

По интервенцијата за извлекување на автомобил во реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција.

Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил”.

Пожарникарите се на терен и се борат со огнот кој беснее, а помагаат и граѓани.

Неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво.

Коронавирус